Mööbli paigutus interjööris

7 november 2020

Igal toal on oma roll. Ja pole vahet, kas see on ühetoaline hubane korter,igapäevselt kasutatav kontor, suur eramaja või pood. Igal kohal on oma atmosfäär ja iseloom. Ja see, kas ruum saab olla piisavalt ilus, mugav ja kas korteri mööbli paigutus suudab ruumi vaimu edasi anda, sõltub meist endist.

Mugavuse loovad sisustusesemed. Kuid mõeldes asjadele, mis peaksid ruumis olema, unustame sageli mõelda, kuidas need peaksid asuma. Ei tohi aga sellist viga teha, sest mööbli paigutus on ruumi kujundamisel kõige olulisem detail. Kui soovite ruumi maksimaalselt ära kasutada, peate planeerima esemete paigutuse igas toas, lähtudes ruumi omadustest ja seal elavate inimeste eelistustest. Näiteks keegi arvab, et söögilaua asukoht saalis ei ole aga keegi teine otsustab, et sinna see kuulub. See artikkel aitab Teil välja selgitada, kuidas mööblit õigesti paigutada ja kuidas hubasust luua.

Elutuba on koht, mis peaks olema mugav mitte ainult maja omanikele. On väga oluline mõelda ka külaliste mugavusest. Mööbli paigutamise üks peamisi reegleid on võime vabalt liikuda. Muidugi ei tähenda see, et on vaja tuba peaaegu tühjaks jätta. See tähendab, et iga mööbliese peab olema paigutatud nii, et inimesed saaksid turvaliselt kõndida, mitte midagi puudutates ja maha pillates. Elutuba ei tohiks tunduda ülekoormatuna. Suured ja kõrged esemed häirivad ruumi tajumist. Neid on kõige parem vältida mööbli paigutuse kavandamisel. Samuti tuleb lähtuda ruumi suurusest: kui see on väike, siis on kõige parem variant, kus diivan, tugitoolid, diivanilaud ja riiulid asümmeetriliselt asuvad, luues illusiooni suurest ruumist. Kui ruumi suurus lubab, siis võib asetada esemeid ringikujuliselt või sümmeetriliselt.

Magamistuba on isiklik tuba. See vajab interjööri, mis on vajalik magamiseks ja lõõgastumiseks. Selle ruumi mööbli paigutamise plaani koostamisel on vaja voodi asukohale keskenduda. Voodi tuleks asetada peatoega vastu seina. Kui teil on tegemist kaheinimesevoodiga, peaks see olema paigutatud nii, et mõlemale poolele oleks juurdepääs. Muudel juhtudel võib voodi ruumi kokkuhoiuks nurka panna. Voodit ei soovitata panna ukse või peegli ette. Kui magamistoas on laud, siis on parem panna seda, kas voodi jalamile või akna äärde vabasse nurka.Kindlasti on teine ​​variant eelistatavam, kuna loomulik päevavalgus on positiivne eelis.

 

Väikesed toad ei ole nii keerulised, kui tundub. Esiteks peab asümmeetriast kinni pidama. Teiseks on parem panna suured esemed seintele lähemale. Kolmandaks peaks andma toale võimalikult palju valgust, see muudab selle visuaalselt avaramaks. Neljandaks võiks kasutada spetsiaalseid väikestele ruumidele mõeldud komplekte: näiteks kahe voodi asemel narivoodi, väljatõmmatavad riidekapid ja palju muud. See teeb toa sisustamise palju lihtsamaks.

Niisiis, korteri iga ruumi planeerimisel tuleb mõelda ja teha nii et  see ei tunduks ülekoormatuna, peab kasutama mõõdukas kogusses mööblit.Kaunis dekoor võib muuta teie korteri tundmatuseni.