Värvide kombinatsioon interjööris

24 oktoober 2020

 

Värvide valik on hubasuse loomisel üks olulisemaid etappe. Värv mõjutab teie ruumi taju ja meeleolu seal viibimise ajal. Värv aidata ka ruumi kujundada, laiendada või kitsendada, tõsta lagesid või muuta suurt mööblit “nähtamatuks”. Räägime sellest, kuidas värve saab interjööris omavahel kombineerida.

 

Lihtsaim lähenemine on valida üks värv ja kasutada seda erinevates toonides (segus valge, musta või halliga). Kuid huvitava interjööri jaoks on see veidi igav. Palju huvitavamad on toad, kus on kaunistatud kolme, nelja või enama värvi kombinatsiooniga. Siiski on vale kasutada värve võrdses proportsioonides. Üks või kaks neist valitakse peamisteks. Nendes värvides on värvitud seinad ja põrandad, need värvid on mööbli polsterdamises ja tekstiilides. Täiendavatena kasutatakse veel ühte või kahte värvi. Värve ei tohiks olla palju, kuid need peaks olema märgatavad. Ülejäänud – ükskõik kui palju neid on – aitavad teha vaheldust ja aktsente. Neid on vähe – dekoordetailid, padjad jne.

 

 

Parim on kasutada neutraalset värvi ja eredaid lisadekoratsioone. Kui teile näiteks meeldib erksinine, ei pea te selles kogu ruumi värvima. Parem on teha interjööri traditsioonilises värvigammas, eriti suured esemed ja pinnad – kapid, diivanid, seinad. Heleduse ja soovitud värvi sisestamiseks kasutage lisaesemeid: raamid ja eriti maalide ja perepiltide album, dekoratiivvaasid, kohvilauad, diivanipadjad, väikesed tugitoolid ja söögitoolid, lambid ja kardinad.

Interjöör on harmooniline ja meile meeldiv ainult siis, kui selles saavutatakse värvitasakaal. Tasakaalus peavad olema: tume ja hele, värviline ja värvitu, soe ja külm. Siin pole ühemõttelisi reegleid, seega tasakaalu loob ainult  sisemises tunnes, mille disainerid saavad kogemustega.

Artiklis on kasutatud fotosid meie mööbliesemetest. Lisateabe saamiseks kirjutage: info@interiohome.ee