Peeglid interjööris

28 juuni 2021

Peeglid on olulisemad, kui me arvame. Pealtnäha on peegel kui lihtsalt üks kaunis pilkupüüdev kaunistus toas, kuid tegelikult on peegel väga praktiline ese. Peegel suudab muuta ruumi ilmet. Peegleid on kasutatud aastaid, et muuta tuba säravamaks ja meeldejäävamaks. Aina rohkem on hakatud peeglitele rõhku pöörama.

Nüüd on aru saadud, kui suurt rolli mängib peegel toas ja tänu sellele on ka disainerid hakanud rõhku panema peeglite kujundamisele. Eksperdid soovitavad riputada peeglid seinale kergelt allapoole kaldu , et need võimalikult palju ruumi peegeldasid ning tänu sellele tuba suurem tunduks kuid tuleb meeles pidada, et kõik peeglid ei ole mõeldud seina riputamiseks. Peeglil on mitu erinevat ja väga olulist nüanssi. Esiteks see, kas on põranda-, seina- või lauapeegel. Siis on aeg mõelda värvi ja disaini peale. Tuleb mõelda ka peegli kuju peale, populaarseks on saanud loodusest inspireeritud vormid.

Näiteks ovaalse kujuga peeglid kuid ka klassikalised kandilised peeglid on väga populaarsed endiselt.

Peeglit valides tuleb jälgida suurust ja disaini, peegel peab küll silma paistma, kuid peegel peab ülejäänud toa sisustusega kokku sulanduma. Kõige tavalisemad peegliraamid on puidust , metallist või klaasist/peeglist . Peeglite kujude osas ei ole samuti piire. On võimalik soetada endale just selline peegel nagu maitse ja tuba soovivad. Peegelklaasi kasutatakse ka teistes mööbliesemetes näiteks kappides, laudades jne. Peegli võib panna igale poole , peegleid võib mitu tükki ühte kohta panna seda tehes tuleb jälgida, et grupeeritud peeglid ei konkureeriks omavahel vaid täiendaksid teineteist. Seda saab saavutada kasutades sama tootesarja erineva suurusega peegleid. Ruume, kus peegleid võiks vältida ei olegi olemas.

Peegel on disainielement ja väga praktiline disainielement. Väga populaarsed on tagasihoidliku joonega peeglid, mille esmaseks ülesandeks on praktilisus. Ka selliste peeglite juures on võimalik välja tuua erinevaid tendentse. Näiteks paljud piklikud peeglid on varustatud kinnitustega, tänu millele saab peegli seina riputada nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt.

Lisaks erinevatele prilliraamidele on võimalik soetada endale toonitud klaasiga peegleid. Toonitud klaasidega peegel ühendab praktilisuse dekoratiivsusega. Näiteks saab toonitud klaasi kasutada peegelpilti, kui tervikut vaadates, kuid sellisel juhul peaks ruumis olema ka teine nii- öelda klassikaline ning tavalise peegeldusega peegel.