Metall sisustuses

25 september 2021

Tänapäeval kasutatakse metalli üha sagedamini. Mitte ainult tööl, vaid isegi kodus, interjööri osana.

Kuna metall on nii tugev kui ka plastiline, saab seda vormida peaaegu igaks kujuks, alates lihtsast ja rangest kuni fantastiliselt veidrani. Kodumööbli kaunistamiseks sobivad valgevask, vask, raud, malm, kroom, alumiinium, roostevaba teras. Metalli kasutatakse peamiselt vannitubades, tualettruumides, köökides, killustatult magamistubade ja elutubade siseviimistluseks. Oma läike tõttu suudab metall luua mugavuse ja soojuse atmosfääri.

Parimad metallide ja erinevate toonide kombinatsioonid:

-Kuld:

Luksuse ja jõukuse sümbol, kulla värv ja tekstuur ei lakka kunagi neile, kes soovivad oma staatust näidata.

-Hõbe:

Paljud inimesed peavad hõbedat üllaseks ja tagasihoidlikuks, väga demokraatlikuks ja mitte liiga pretensioonikaks, seetõttu saab seda interjööris väga edukalt kasutada.

-Raud:

Mõnikord peate lihtsalt lisama ruumi sisekujundusele veidi karmi tekstuuri, mida raud omab, olles mitmetähenduslik, jõhker metall. Raudsed esemed aitavad pretensioonikatel interjööridel olla arusaadavamad ja maalähedasemad, rahustavad paatoset ja toovad ruumi atmosfääri kindla iseloomu.

– Valgevask:

Uus kuld, valgevask, on läikiva tekstuuriga harjatud metall, mis võib mõnikord tunduda palju huvitavam ja ebatavalisem kui aurum. Mööbel, majapidamistarbed või valgevasast seinakatted sobivad hästi nii lahedate kui ka soojade toonidega.

Tänapäeval on metalli kasutamine siseruumides muutunud üsna tavaliseks. Koos kivi ja puiduga on disaineritel ja arhitektidel suurepärane koht uute projektide loomiseks.